Laster Hendelser
  • Beklager. Denne hendelse har allerede funnet sted.

Kirkeakademiet: Tro på tvers

onsdag 11/09-19

Tidspunkt: 18:30 til 19:30

Sandefjordbibliotekene

Rom/Sal: Sandefjord bibliotek

Tema: Debatt og samtale

Målgruppe: Voksne

Pris: kr 100

 

Kirkeakademi tro på tvers
Sunniva Gylver og Bushra Ishaq, kilde: www.litteraturhuset.no

Forfatteren og samfunnsdebattanten Bushra Ishaq og presten Gunniva Gylver – to etablerte og sterke samfunnsrøster – utforsker hverandres og sin egen tro i en utradisjonell dialog, der trostekster fra ulike tradisjoner stilles side om side. Det handler om hverdagstroen, slik den kan arte seg for en kristen og for en muslim. På tross av alt vi vet om hverandre, kjenner vi sjelden til den personlige troen som skjuler seg bak den andres religion. Hva tror du egentlig på? Hva er viktig for deg? Gylver og Ishaq ønsker å lære av hverandre, og med det lar de også oss få lære. Slik bindes vi sammen som mennesker, slik øker forståelsen på tvers av forskjeller.

Arrangementet er i samarbeid med Sandefjord Kirkeakademiet.

Inngang 100,- Kr for ikke-medlemmer

Loading Events Flere arrangement:
Robot. Foto.
Foto: Pixabay

Sci-fi Night

torsdag 21/11-19, kl 15:00

Horten bibliotek

Rollespill
Foto: Tønsberg og Færder bibliotek

MAKEit : Rollespillkveld – Dungeons & Dragons

torsdag 21/11-19, kl 16:00

Tønsberg og Færder bibliotek

Kreatoriet

|Gjentakende Hendelse (Se alle)
Once on Wednesday 16/01-19,
and Once on Wednesday 30/01-19,
and Once on Wednesday 13/02-19,
and Once on Wednesday 27/02-19,
and Once on Wednesday 13/03-19,
and Once on Wednesday 27/03-19,
and Once on Wednesday 10/04-19,
and Once on Wednesday 24/04-19,
and Once on Wednesday 08/05-19,
and Once on Wednesday 22/05-19,
and Once on Wednesday 05/06-19,
and Once on Thursday 12/09-19,
and Once on Thursday 26/09-19,
and Once on Thursday 10/10-19,
and Once on Thursday 24/10-19,
and Once on Thursday 07/11-19,
and Once on Thursday 21/11-19
Foto Stein Lunde
Stein Lunde, foto: Knut Røthe

Forbryter uten brekkjern

torsdag 21/11-19, kl 18:00

Sandefjordbibliotekene

Sandefjord bibliotek

Mørke Sigri Sandberg
Foto: Sigri Sandberg

Sigri Sandberg: Mørke – stjerner, redsel og fem netter på Finse

torsdag 21/11-19, kl 18:00

Sandefjordbibliotekene

Stokke bibliotek

Mønster
Foto: Pixabay

Filosofisk hjørne

torsdag 21/11-19, kl 18:00

Sande bibliotek

Bilde av Monica Isakstuen. Foto: Tommy Ellingsen

Bokbad med Monica Isakstuen

torsdag 21/11-19, kl 19:00

Holmestrand bibliotek

Lesestund Foto: TNB
Lesestund Foto: TNB

Lesestund

fredag 22/11-19, kl 10:30

Tønsberg og Færder bibliotek

|Gjentakende Hendelse (Se alle)
Weekly on the same day until Friday 29/11-19
Småbarnsang

Småbarnsang

fredag 22/11-19, kl 10:30

Revetal bibliotek

Foto av Fredrik Bjønnes
Foto: Ukjent

«Redesignet historie – yngre jernalders verdensbilde tilpasset vår tid»

fredag 22/11-19, kl 12:00

Horten bibliotek

Scenen

Masse-bøker-på-gresset

Litteraturhalvtimen

fredag 22/11-19, kl 12:00

Sandefjordbibliotekene

Sandefjord bibliotek

|Gjentakende Hendelse (Se alle)
Weekly on the same day until Friday 13/12-19
Juleverksted Foto: Privat
Foto: Privat

Juleverksted

lørdag 23/11-19, kl 10:00

Tønsberg og Færder bibliotek

Barneavdelingen

VR Brille

Virtual reality-lørdag

lørdag 23/11-19, kl 11:00

Sandefjordbibliotekene

Kvarteret, Sandefjord bibliotek



Translate »