Laster Hendelser
  • Beklager. Denne hendelse har allerede funnet sted.

Folkeakademiet: Tore Kvæven – Møt vinneren av Brageprisen 2018

tirsdag 15/10-19

Tidspunkt: 18:00 til 19:00

Sandefjordbibliotekene

Rom/Sal: Stokke bibliotek

Tema: Foredrag, Fortelling, Litteratur

Målgruppe: Voksne

Pris: kr 100

 

Tore Kvæven
Tore Kvæven, foto: Tommy Ellingsen

Tore Kvævens siste roman ”Når landet mørknar” har, med rette, høstet strålende anmeldelser fra et samstemt kritikerkorps. I november 2018 ble han belønnet Norges mest prestisjetunge litteraturpris, Brageprisen, for skjønnlitteratur.

Tore Kvæven er romanforfatter og sauebonde fra Sirdal. Han debuterte i 2011 med spenningsromanen ”Hard er mitt lands lov”, som han hadde brukt tjue år på å skrive. Boka omhandler vikingtokt til Afrika.

I 2018 utkom ”Når landet mørknar” som handler om den norrøne bosetningen på Grønland på slutten av 1200 tallet.

I dette foredraget tar Tore Kvæven for seg historikken til det norrøne Grønland. Hvordan levde menneskene her? Hvor ble det av dem?

Han snakker selvsagt også om forfatterskapet, om hvordan han skriver og om hvor han finner inspirasjon.

Inngang 100 Kr

Loading Events Flere arrangement:
Robot. Foto.
Foto: Pixabay

Sci-fi Night

torsdag 21/11-19, kl 15:00

Horten bibliotek

Rollespill
Foto: Tønsberg og Færder bibliotek

MAKEit : Rollespillkveld – Dungeons & Dragons

torsdag 21/11-19, kl 16:00

Tønsberg og Færder bibliotek

Kreatoriet

|Gjentakende Hendelse (Se alle)
Once on Wednesday 16/01-19,
and Once on Wednesday 30/01-19,
and Once on Wednesday 13/02-19,
and Once on Wednesday 27/02-19,
and Once on Wednesday 13/03-19,
and Once on Wednesday 27/03-19,
and Once on Wednesday 10/04-19,
and Once on Wednesday 24/04-19,
and Once on Wednesday 08/05-19,
and Once on Wednesday 22/05-19,
and Once on Wednesday 05/06-19,
and Once on Thursday 12/09-19,
and Once on Thursday 26/09-19,
and Once on Thursday 10/10-19,
and Once on Thursday 24/10-19,
and Once on Thursday 07/11-19,
and Once on Thursday 21/11-19
Foto Stein Lunde
Stein Lunde, foto: Knut Røthe

Forbryter uten brekkjern

torsdag 21/11-19, kl 18:00

Sandefjordbibliotekene

Sandefjord bibliotek

Mørke Sigri Sandberg
Foto: Sigri Sandberg

Sigri Sandberg: Mørke – stjerner, redsel og fem netter på Finse

torsdag 21/11-19, kl 18:00

Sandefjordbibliotekene

Stokke bibliotek

Mønster
Foto: Pixabay

Filosofisk hjørne

torsdag 21/11-19, kl 18:00

Sande bibliotek

Bilde av Monica Isakstuen. Foto: Tommy Ellingsen

Bokbad med Monica Isakstuen

torsdag 21/11-19, kl 19:00

Holmestrand bibliotek

Lesestund Foto: TNB
Lesestund Foto: TNB

Lesestund

fredag 22/11-19, kl 10:30

Tønsberg og Færder bibliotek

|Gjentakende Hendelse (Se alle)
Weekly on the same day until Friday 29/11-19
Småbarnsang

Småbarnsang

fredag 22/11-19, kl 10:30

Revetal bibliotek

Foto av Fredrik Bjønnes
Foto: Ukjent

«Redesignet historie – yngre jernalders verdensbilde tilpasset vår tid»

fredag 22/11-19, kl 12:00

Horten bibliotek

Scenen

Masse-bøker-på-gresset

Litteraturhalvtimen

fredag 22/11-19, kl 12:00

Sandefjordbibliotekene

Sandefjord bibliotek

|Gjentakende Hendelse (Se alle)
Weekly on the same day until Friday 13/12-19
Juleverksted Foto: Privat
Foto: Privat

Juleverksted

lørdag 23/11-19, kl 10:00

Tønsberg og Færder bibliotek

Barneavdelingen

VR Brille

Virtual reality-lørdag

lørdag 23/11-19, kl 11:00

Sandefjordbibliotekene

Kvarteret, Sandefjord bibliotek



Translate »