Laster Hendelser
  • Beklager. Denne hendelse har allerede funnet sted.

Boklansering: Operasjefen av Bjørn Simensen !ENDRET KLOKKESLETT!

torsdag 19/04-18

Tidspunkt: 18:00 til 19:30

Sandefjordbibliotekene

Rom/Sal: Sandefjord bibliotek

Tema: Foredrag

Målgruppe: Voksne

Pris: Gratis

 

BjørnSimensen

ENDRET KLOKKESLETT!
Operabygget i Oslo feirer i disse dager sitt tiårsjubileum, og i boken forteller Sandefjords tidligere kultursjef Bjørn Simensen om den lange veien frem til Bjørvika-åpningen og om en eventyrlig vekst og utvikling under hans i alt 18 år som sjef for Den Norske Opera & Ballett.

Men hvor gikk Simensens vei til denne sentrale posisjonen i norsk kulturliv? En viktig etappe var årene som kultursekretær og kinosjef i Sandefjord på 1970-tallet – en jobb han kapret i konkurranse med en rekke høyt profilerte søkere.

Simensen hadde visjoner for Sandefjord som kulturby.

Bjørn Simensen og journalist Ottar Julsrud, som har ført boken i pennen, forteller mer om innholdet under arrangementet, der mezzosopranen Ingebjørg Kosmo med Kristin Lunde ved pianoet står for det kunstneriske innslaget.

Fri entré.

 

Loading Events Flere arrangement:
background 20736 1920
Foto: Pixabay

Språkkafé

mandag 17/12-18, kl 13:00

Sande bibliotek

|Gjentakende Hendelse (Se alle)
Once on Monday 24/09-18,
and Once on Monday 08/10-18,
and Once on Monday 22/10-18,
and Once on Monday 05/11-18,
and Once on Monday 19/11-18,
and Once on Monday 03/12-18,
and Once on Monday 17/12-18
Brettspillkveld
Brettspillkveld

MAKEit: Brettspillkveld

mandag 17/12-18, kl 16:00

Tønsberg og Færder bibliotek

Kreatoriet

|Gjentakende Hendelse (Se alle)
Once on Monday 01/10-18,
and Once on Thursday 08/11-18,
and Once on Thursday 29/11-18,
and Once on Monday 17/12-18
Perling
Perleworkshop

MAKEit: Perleworkshop : Vi perler pixelart!

torsdag 20/12-18, kl 14:00

Tønsberg og Færder bibliotek

Kreatoriet

|Gjentakende Hendelse (Se alle)
Once on Thursday 20/12-18
Ordfører Alf Johan Svele
Foto: Holmestrand kommune

Ordførerens time

torsdag 20/12-18, kl 17:00

Hof folkebibliotek

Hof bibliotek

|Gjentakende Hendelse (Se alle)
An event every 1 month(s) on that lasts 0 day(s) and 1 hour(s), the last of which will begin on Friday 30/11-18,
and Once on Thursday 20/12-18
Illustrasjonsbilde til EndeligLørdag

EndeligLørdag – filmpåBiblo

lørdag 22/12-18, kl 11:00

Larvik bibliotek



Translate »